Ceļojošā skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme” skatāma Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā

16.01.2019.

Pirmdien, 14. janvārī, Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs viesojās Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā, kur uzstājās ar izglītojošu priekšlasījumu par Satversmē nostiprinātajām pamatvērtībām un atklāja Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa darbu izstādi “Mana Satversme”.

Kristaps Tamužs, atklājot izstādi, uzsvēra, ka Satversmes tiesai ir divas pamatfunkcijas. Pirmkārt, Satversmes tiesa atbilstoši tai noteiktajai kompetencei spriež tiesu par normatīvo aktu atbilstību Satversmei. Otrkārt, Satversmes tiesas misija ir aktīvi iesaistīties tādos pasākumos un aktivitātēs, kas veicina sabiedrības izglītošanu un aktīva dialoga veidošanu ar sabiedrību. Viņš uzsvēra, ka skolēnu zīmējumu un domrakstu konkurss ir veids, kā Satversmes tiesa var sarunāties arī ar jaunākajiem Latvijas iedzīvotājiem, tieši tāpēc tika izveidota šī izstāde, kas, apceļojot Latviju, veido jaunas diskusijas par Satversmes nozīmīgumu.

Turpinot savu priekšlasījumu, Kristaps Tamužs klātesošajiem stāstīja par simboliem, ko skolēni ir izmantojuši savos zīmējumos, lai atspoguļotu Satversmi, piemēram, vairākos no izstādītajiem darbiem Satversme ir attēlota kā koks. Viņš teica, ka tas uzskatāms par ļoti tiešu Satversmes simbolu, jo Satversme ir Latvijas tiesību sistēmas pamats, ar kuru saskaņā jābūt visiem Latvijā pieņemtajiem likumiem un noteikumiem.

Izstādes atklāšanas pasākumā piedalījās arī Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa. Savā runā viņa pateicās Satversmes tiesai par izstādes organizēšanu un aicināja ikvienu izzināt Satversmi. Savukārt Jēkabpils Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Druveniece izteica prieku, ka jaunieši tik svarīgu tematu kā Satversme ir spējuši attēlot savos darbos ar mākslas palīdzību.

Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs uzstājas ar priekšlasījumu Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā Satversmes tiesas organizētā skolēnu zīmējumu un domrakstu ceļojošās izstādes “Mana Satversme” atklāšanas pasākuma. Foto: Jēkabpils Galvenā bibliotēka.

Pasākuma izskaņā Kristaps Tamužs atbildēja uz klātesošo jautājumiem par Satversmes tiesas darbu un tās kompetenci, kā arī stāstīja par iespēju pieteikties dalībai “Ēnu dienās” Satversmes tiesā.

Pasākumā piedalījās Krustpils pamatskolas 9. klase, Jēkabpils 3. vidusskolas 11. klase, Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darbinieki, kā arī citi interesenti.

Izstāde Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma līdz pat šā gada 3. februārim.

Skolēnu izstāde “Mana Satversme” jau apceļojusi lielākās Latvijas reģionu bibliotēkas. Izstādi varēja aplūkot Latvijas Nacionālajā bibliotēkāPreiļu Galvenajā bibliotēkāLimbažu Galvenajā bibliotēkāLatgales Centrālajā bibliotēkāRēzeknes Centrālajā bibliotēkā, kā arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Noslēdzošā izstāde būs skatāma Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā.

Pasākuma atskata video veidojusi Vidusdaugavas TV.