Ceļojošā skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme” skatāma Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā

06.11.2018.

Ceturtdien, 1. novembrī, Satversmes tiesas tiesneša palīdze Kristīne Zubkāne Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā uzstājās ar izglītojošu priekšlasījumu par Satversmē nostiprinātajām pamatvērtībām un atklāja Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa darbu izstādi “Mana Satversme”.

Pasākuma atklāšanā uzrunu teica Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavas vadītāja Anita Gaidule. Viņa atzīmēja, ka šī izstāde ir skaists ievads mūsu valsts jubilejas mēnesim, un tā radīs svētku noskaņojumu bibliotēkas apmeklētājiem.

Kristīne Zubkāne, atklājot izstādi, aicināja ikvienu iedzīvotāju novērtēt to, ka dzīvojam demokrātiskā tiesiskā valstī un vēlēja visiem gaišu un pacilātu Latvijas valsts svētku mēnesi, sagaidot Latvijas simto dzimšanas dienu.

Satversmes tiesas tiesneša palīdze Kristīne Zubkāne atklāj skolēnu zīmējumu un domrakstu izstādi “Mana Satversme” Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā. Foto: Rēzeknes Centrālā bibliotēka.

Pasākuma izskaņā Kristīne Zubkāne atbildēja uz klātesošo jautājumiem par Satversmes tiesas darbu un tās kompetenci, kā arī sniedza ieskatu par Satversmes tiesas šā gada septembrī izsludināto skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kura priekšplānā šoreiz izvirzīta Latvijas valsts pamatlikuma nākamā simtgade un Satversmē nostiprinātās cilvēka pamattiesības.

Pasākumā piedalījās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un pedagogi, bibliotēkas darbinieki, kā arī citi interesenti.

Izstāde Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma līdz pat šā gada 30. novembrim.

Foto: Rēzeknes Centrālā bibliotēka.