Satversmes tiesas raidieraksts Tversme

02.03.2022.

Satversmes tiesa, atzīmējot savas pastāvēšanas 25. gadskārtu, kā arī jaunā dimensijā veidojot dialogu ar sabiedrību, 2021. gadā izveidoja raidierakstu Tversme, kurā diskutē par Latvijas Republikas Satversmē (turpmāk – Satversme) ietvertajām vērtībām un Satversmes tiesas lomu demokrātiskā tiesiskā valstī.

Satversmes tiesas raidieraksta Tversme mērķis ir ikvienam raisīt interesi un vairot zināšanas par demokrātiskas tiesiskas valsts vērtībām, Satversmes normu piemērošanu un Satversmes tiesas darbu. Satversmes tiesas raidieraksta Tversme veidošanā piedalās Satversmes tiesas tiesneši un darbinieki.

Ceturtajā raidieraksta epizodē Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš sarunājas ar Ukrainas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Sergiju Holovatiju (Serhiy Holovaty) par Ukrainas tautas cīņu par brīvību:

Trešajā raidieraksta epizodē, kura veltīta Satversmes simtgadei, sarunājas Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova ar Sabiedrisko attiecību un protokola nodaļas vadītāju Ditu Plepu:

Otrajā raidieraksta epizodē angļu valodā par konstitucionālo tiesu un Eiropas Savienības Tiesas dialogu sarunājas Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Kūns Lenārts (Koen Lenaerts) un Eiropas Savienības Tiesas tiesnese, Satversmes tiesas tiesnese un priekšsēdētāja (2015-2020) Inetu Ziemeli:

Pirmajā raidieraksta epizodē, kas veltīta Satversmes tiesas 25 gadu jubilejai, piedalās Satversmes tiesas pirmais priekšsēdētājs Aivars Endziņš un Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš: