Ceļojošā skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme” izstādīta Limbažu Galvenajā bibliotēkā

03.10.2018.

Otrdien, 2. oktobrī, Satversmes tiesas padomnieks Gatis Bārdiņš viesojās Limbažu Galvenajā bibliotēkā, kur kopā ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietnieci Inetu Zariņu atklāja Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa “Mana Satversme” ceļojošo izstādi. Skolēnu darbi ikvienam interesentam būs apskatāmi Limbažu Galvenajā bibliotēkā no 2. līdz 11. oktobrim.

Ineta Zariņa savā uzrunā sacīja, ka zināšanas par Satversmi ir ļoti svarīgas un Satversmes tiesas rīkotais konkurss ir lielisks veids, kā tās iegūt. Viņa arī uzslavēja Limbažu novada Katvaru internātpamatskolas skolnieku Gati Ķikuli, kura zīmējums aplūkojams konkursa darbu izstādē.

Pēc tam Gatis Bārdiņš klātesošajiem stāstīja par valsti un tās pamatlikumu. Viņš skaidroja, ka Latvijas valsts ir tā zemes daļa, uz kuras Latvijas tauta īsteno savu varu. Savukārt Latvijas pamatlikums ir Satversme, kurā ietverti vissvarīgākie noteikumi. Šīs atziņas atspoguļojas arī skolēnu zīmējumos un domrakstos. Piemēram, Maksima Kukjana un Alekseja Kamņeva zīmējumā Satversme attēlota kā Latvijas pamati, bet Oto Aleksandra Lickeviča domrakstā secināts: “Satversmei ir ļoti liela nozīme Latvijā, jo visu dzīvi šeit nosaka likumi, kurus savukārt nosaka Satversme.”

Gatis Bārdiņš arī uzsvēra, ka Satversme sargā mūs un mūsu valsti. Taču kas sargā Satversmi? Tas visupirms ir jādara ikvienam no mums, ar godbijību izturoties pret Satversmē noteikto. Piemēram, Satversme paredz, ka tauta ievēlē Saeimu. Tāpēc ikvienam 18 gadu vecumu sasniegušam Latvijas pilsonim vajadzētu doties uz Saeimas vēlēšanām.

“Mūsdienās Satversmi aizsargā arī Satversmes tiesa, izskatot lietas par likumu atbilstību Satversmei. Ja Satversmes tiesa secina, ka apstrīdētais likums Satversmei neatbilst, tad tā šo likumu atzīst par spēkā neesošu. Tādējādi Satversmes tiesa aizsargā Satversmi pavisam īpašā veidā,” klātesošajiem skaidroja Gatis Bārdiņš.

Izstādes atklāšanu vēroja Limbažu 3. vidusskolas un Katvaru internātpamatskolas skolēni, pedagogi, kā arī citi interesenti.

Foto no atklāšanas pieejamas šeit.

Informācija par šogad izsludināto skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu pieejama šeit.

Satversmes tiesas padomnieks Gatis Bārdiņš un Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa. Foto: Džūlija Sniķere.

Izstādes atklāšanu apmeklēja Limbažu 3. vidusskolas un Katvaru internātpamatskolas audzēkņi, pedagogi un citi interesenti. Foto: Džūlija Sniķere.