Divpusējās sadarbības ietvaros Satversmes tiesu apmeklē Slovēnijas Konstitucionālās tiesas delegācija

03.10.2018.

No 3. līdz 5. oktobrim Satversmes tiesu oficiālā vizītē apmeklēs Slovēnijas Konstitucionālās tiesas delegācija. Tikšanās laikā notiks trīs darba sesijas, kurās tiesneši diskutēs par konstitucionālo tiesu lomu globālo izaicinājumu priekšā un apspriedīs tiesu judikatūru.

Divpusējās tikšanās mērķis ir stiprināt starptautiska līmeņa tiesu dialogu un veicināt tiesu sadarbību, kā arī dalīties pieredzē un apspriest gan nacionāla, gan globāla mēroga aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus.

Pirmās darba sesijas ietvaros par atsevišķām Satversmes tiesā izskatītajām lietām, vēršot uzmanību uz tiesas secinājumiem un spriedumos iekļautajām atziņām, priekšlasījumu sniegs tiesnese Daiga Rezevska, savukārt Slovēnijas Konstitucionālās tiesas judikatūru skaidros tiesnese Špelca Mežnara (Špelca Mežnar).

Otrajā darba sesijā tiesneši turpinās tēmu par konstitucionālo tiesu lomu globalizētajā pasaulē, turpinot diskusiju, kas tika aizsākta šā gada maijā Satversmes tiesas organizētajā starptautiskajā konferencē Rīgā. Slovēnijas Konstitucionālās tiesas skatījumu šīs tēmas ietvaros prezentēs tiesnesis Matejs Acetto (Matej Accetto), turpretim no Satversmes tiesas puses priekšlasījumu sniegs tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Vizīte noslēgsies ar diskusiju, kurā tiesneši apmainīsies viedokļiem un pārdomām par izskanējušajiem priekšlasījumiem un turpmāko sadarbību, lai stiprinātu tiesiskumu Eiropā.

Slovēnijas Konstitucionālās tiesas delegācijas sastāvā būs tiesas priekšsēdētāja Jadranka Sovdata (Jadranka Sovdat), tiesneši – Špelca Mežnara (Špelca Mežnar), Raiko Kņezs (Rajko Knez), Matejs Acetto (Matej Accetto) –, kā arī tiesas ģenerālsekretārs Sebastians Nerads (Sebastian Nerad).

Divpusējā sadarbība ar Slovēnijas Konstitucionālās tiesas tiesnešiem aizsākta pērn oktobrī, kad Satversmes tiesas delegācija viesojās  Slovēnijas Konstitucionālajā tiesā.