Satversmes tiesas tiesneši divpusējās sadarbības ietvaros tiekas ar Slovēnijas konstitucionālās tiesas tiesnešiem

02.10.2017.

Laikā posmā no šī gada 2. oktobra līdz 4. oktobrim Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova un Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis, kā arī Satversmes tiesas priekšsēdētājas padomniece Laila Jurcēna oficiālā vizītē dodas uz Slovēniju, Ļubļanu, kur apmeklēs Slovēnijas Konstitucionālo tiesu un tiksies ar Slovēnijas Konstitucionālās tiesas tiesnešiem.

Divpusējās tikšanās laikā abu valstu konstitucionālo tiesu tiesneši diskutēs par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu ietekmi uz konstitucionālo tiesu praksi un konstitucionālās kontroles īstenošanu nodokļu tiesību jautājumos. Ar priekšlasījumiem minēto tēmu ietvaros uzstāsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis, kā arī Slovēnijas Konstitucionālās tiesas tiesneši.

Divpusējās tikšanās mērķis ir stiprināt tiesu dialogu un veicināt tiesu sadarbību, kā arī dalīties pieredzē un apspriest aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus gan nacionālā, globālā mērogā.

Vizītes ietvaros Satversmes tiesas delegācijai plānota tikšanās arī ar Slovēnijas Nacionālās Asamblejas (parlamenta) priekšsēdētāju Milanu Brglezu (Milan Brglez) un Piraņas (Piran) pilsētas mēru Peteru Bosmani (Peter Bossman).

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Slovēnijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētājs Milans Brglezs (Milan Brglez). Foto: Barbara Žejavac.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Slovēnijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētājs Milans Brglezs. Foto: Barbara Žejavac.

Foto no Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles tikšanās ar Slovēnijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Milanu Brglezu (Milan Brglezpieejamas šeit.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles priekšlasījums “Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas nozīme Satversmes tiesas judikatūrā” angļu valodā pieejams šeit, tulkojums latviešu valodā pieejams šeit.

Satversmes tiesas tiesneša Jāņa Neimaņa priekšlasījums “Nodokļu tiesību normu konstitucionalitātes pārbaudes apjoms” angļu valodā pieejams šeit, tulkojums latviešu valodā pieejams šeit.