Apbalvo radošā konkursa par Satversmi laureātus no 20 skolām; runā par brīvību un atbildību

17.02.2020.

Pirmdien, 17. februārī, par godu Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) pieņemšanas 98. gadadienai Satversmes tiesā notika 6. klašu skolēnu zīmējumu konkursa “Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā” un 9. un 12. klašu skolēnu domrakstu konkursa “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?” laureātu apbalvošanas ceremonija. Dalībai konkursā pieteicās 100 skolas no visiem Latvijas reģioniem, savukārt godalgas saņēma skolēni no 20 Latvijas skolām.

Ceremoniju atklāja Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Viņa uzsvēra, ka šī konkursa centrālā tēma bija cilvēka brīvība. Ineta Ziemele vērsa klātesošo uzmanību, ka brīvība ir ne tikai izvēles brīvība, bet arī atbildība par sevi, tuvajiem un par savu valsti. Viņa teica, ka Latvija būs tāda, kādu mēs to veidosim ar savām brīvajām izvēlēm, tā būs tāda, kā mēs katrs izmantosim Satversmes dotās tiesības.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa.

Apbalvojumus 9. klašu skolēniem pasniedza Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis, savukārt Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova pasniedza apbalvojumus 12. klašu skolēniem. Sanita Osipova pauda prieku par domrakstos ietvertajām idejām, kurās spilgti parādās jauniešu valstiskā domāšana. Iesūtītie rakstu darbi apliecina, ka jaunieši saprot, kā augt, attīstīties un kalpot dzimtenei.

Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis un domrakstu konkursa laureāti 9.klašu grupā. Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova un domrakstu konkursa laureāti 12.klašu grupā. Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa.

Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska pasniedza apbalvojumus 6. klašu skolēniem. Viņa dalījās iespaidiem par zīmējumiem un aicināja ikvienu zīmējumu autoru nākotnes profesiju saistīt ar tiesību zinātni. Viņa atzīmēja, ka labs jurists būs tas, kas ir nedaudz filozofs, kas spēj izmantot savu juridisko saprātu un dimensionāli domāt.

Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska un zīmējumu konkursa laureāti. Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa.

Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš pateicās arī skolotājiem par ieguldījumu un veltīto laiku, lai palīdzētu skolēniem izprast konkursa tēmas. Viņš akcentēja pedagoga darba nozīmību, izsverot, ka tieši pedagogs iedvesmo skolēnus meklēt un izzināt.

Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš un pedagogi. Foto: Toms Norde.

Apbalvošanas ceremonijā uzrunas teica arī Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš, Izglītības un zinātnes ministrijas ministra biroja vadītāja Ineta Kristovska. Pasākumu apmeklēja arī konkursa sadarbības partneri vai to pārstāvji: Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, Publisko tiesību institūta vadītājs Arvīds Dravnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāve Madara Kvēpa, žurnāla “Jurista Vārds” redaktore Dina Gailīte, žurnāla “Ilustrētā Junioriem” redaktore Līva Romane un žurnāla “Domuzīme” galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa.

Konkursa laureātus ar priekšnesumiem priecēja enerģiskā grupa “Brāļi Grīnbergi” un saksofonistu duets no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas – Lelde Brūna un Evija Dāve. Pasākumu vadīja Radio 5 dīdžejs Magnuss Eriņš.

Satversmes tiesa vēlas pateikt īpašu paldies konkursa atbalstītājiem: Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeitai Kristīnei Čakstei, Publisko tiesību institūtam, Latvijas Mākslas akadēmijai, žurnālam “Jurista Vārds”, žurnālam “Ilustrētā Junioriem” un izdevniecībai “Dienas Žurnāli”, žurnālam “Domuzīme” un izdevniecībai “Cits medijs”.

Informācija par konkursa laureātiem pieejama šeit: https://www.satv.tiesa.gov.lv/konkurss/

Foto: Toms Norde, Satversmes tiesa.