VIDEO IERAKSTS (3): Tiesas sēde ar lietas dalībnieku piedalīšanos lietā Nr. 2019-12-01 (attālināti)

05.05.2020.

Otrdien, 5. maijā, plkst. 10.00 Satversmes tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos attālināti turpinās izskatīt lietu Nr. 2019-12-01 “Par Augstskolu likuma 5. panta pirmās daļas trešā teikuma, 56. panta trešās daļas un pārejas noteikumu 49. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1., 105. un 112. pantam”.

Tiesas sēdes norise tiks adaptēta, ievērojot ārkārtējās situācijas apstākļus un tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Tiesas sēdē, kas notika 23. aprīlī, Satversmes tiesa uzklausīja un jautājumus uzdeva lietas dalībniekiem.

Tiesas sēdē, kas notika 28. aprīlī, Satversmes tiesa uzklausīja un uzdeva jautājumus lietā pieaicinātajām personām vai to pārstāvjiem: Izglītības un zinātnes ministrijai, Tieslietu ministrijai, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docentam Dr. iur. Edvīnam Danovskim, Augstākās izglītības padomei, bijušajam izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim.

Šajā tiesas sēdē Satversmes tiesa turpinās uzklausīt citas lietā pieaicinātās personas vai to pārstāvjus: Teksasas Southwestern universitātes profesoru D.M. Uģi Gruntmani, Privāto augstskolu asociāciju, prof. Inu Druvieti, SIA “Biznesa augstskola “Turība”” īpašnieku un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju Aigaru Rostovski, Konkurences padomi, zvērinātu advokāti L.L.M. Jūliju Jerņevu un zvērinātu advokātu L.L.M. Uģi Zeltiņu.

Tiesas sēdes norisi tiešraidē varēs vērot Satversmes tiesas youtube kontā:

Video ieraksts no tiesas sēdes 28. aprīlī redzama šeit:

 

Video ieraksts no tiesas sēdes 23. aprīlī redzams šeit:

Detalizētāka informācija par lietu pieejama šeit.

 

Saistītā lieta: 2019-12-01