VIDEO IERAKSTS (4): Tiesas sēde ar lietas dalībnieku piedalīšanos lietā Nr. 2019-12-01 (attālināti)

12.05.2020.

Otrdien, 12. maijā, plkst. 10.00 Satversmes tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos turpinās attālināti izskatīt lietu Nr. 2019-12-01 “Par Augstskolu likuma 5. panta pirmās daļas trešā teikuma, 56. panta trešās daļas un pārejas noteikumu 49. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1., 105. un 112. pantam”.

Šajā tiesas sēdē Satversmes tiesa turpinās uzklausīt lietā pieaicinātās personas: SIA “Biznesa augstskola “Turība”” īpašnieku un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju Aigaru Rostovski un zvērinātu advokātu L.L.M. Uģi Zeltiņu. Pēc tam sekos tiesu debates un replikas.

Tiesas sēdes norisi tiešraidē varēs vērot Satversmes tiesas youtube kontā:

 

Tiesas sēdes norise tiks adaptēta, ievērojot ārkārtējās situācijas apstākļus un tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Tiesas sēdē, kas notika 23. aprīlī, Satversmes tiesa uzklausīja un jautājumus uzdeva lietas dalībniekiem. Tiesas sēdē, kas notika 28. aprīlī, Satversmes tiesa uzklausīja un uzdeva jautājumus lietā pieaicinātajām personām vai to pārstāvjiem: Izglītības un zinātnes ministrijai, Tieslietu ministrijai, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docentam Dr. iur. Edvīnam Danovskim, Augstākās izglītības padomei, bijušajam izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim.

Tiesas sēdē 5. maijā Satversmes tiesa turpināja uzklausīt citas lietā pieaicinātās personas vai to pārstāvjus: Teksasas Southwestern universitātes profesoru D.M. Uģi Gruntmani, Privāto augstskolu asociāciju, prof. Inu Druvieti, Konkurences padomi, zvērinātu advokāti L.L.M. Jūliju Jerņevu.

Video ieraksts no tiesas sēdes 5. maijā redzams šeit:

Video ieraksts no tiesas sēdes 28. aprīlī redzams šeit:

Video ieraksts no tiesas sēdes 23. aprīlī redzams šeit:

Detalizētāka informācija par lietu pieejama šeit.

Saistītā lieta: 2019-12-01