VIDEO IERAKSTS UN FOTO: Satversmes tiesas svinīgā sēde par godu tiesas darba gada atklāšanai

02.02.2024.

Šodien plkst. 10.00 notiks Satversmes tiesas svinīgā sēde par godu jaunā tiesas darba gada atklāšanai.

Svinīgo sēdi atklās Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš ar ziņojumu par konstitucionālo tiesību attīstību Latvijā 2023. gadā, kā arī Latvijas sabiedrībai nozīmīgām Satversmes tiesā izskatītajām lietām un tās nolēmumos ietvertajām atziņām, kas ir būtiskas ikviena cilvēka pamattiesību aizsardzībā, kā arī demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.

Ņemot vērā to, ka šogad aprit divdesmit gadi, kopš Latvija ir kļuvusi par Eiropas Savienības dalībvalsti, svinīgās sēdes tematiskais ietvars skar arīdzan Latvijas un tās konstitucionālās tiesas lomu Eiropas Savienības tiesiskajā telpā, tai skaitā nozīmīgas Satversmes tiesas starptautiskās sadarbības aktualitātes, kā arī līdzdarbību starptautiskās tiesiskās kārtības atjaunošanā šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos.

Satversmes tiesas svinīgās sēdes ietvaros savu priekšlasījumu sniegs tās goda viesis – Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Kūns Lēnartss (Koen Leanarts). Pēc svinīgās sēdes Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājam Kūnam Lēnartsam pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni.

Svinīgajā sēdē piedalīsies valsts augstākās amatpersonas, tiesu varas, Eiropas Savienības Tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas, kā arī diplomātisko pārstāvniecību amatpersonas un citi viesi. Pasākums notiks hibrīdformātā – gan klātienē, gan Zoom platformā, kā arī būs vērojams tiešraidē Satversmes tiesas YouTube kontā:

Foto no svinīgās sēdes.