VIDEO IERAKSTS: Satversmes tiesas gada atklāšanas svinīgā sēde

03.02.2023.

Šodien, 3. februārī, plkst. 10.00 notiks Satversmes tiesas svinīgā sēde par godu jaunā tiesas gada atklāšanai.

Satversmes tiesas svinīgās sēdes tiešraide būs redzama šeit:

Svinīgo sēdi ar ziņojumu par konstitucionālo tiesību attīstību 2022. gadā atklās Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš. Pēc ziņojuma uzrunu teiks svinīgās sēdes goda viešņa – Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene.

Ar Satversmes tiesas svinīgo sēdi simboliski tiks noslēgts aizgājušais un atklāts jaunais Satversmes tiesas darba gads.

2022. gadā apritēja simts gadu kopš Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversmes) pieņemšanas un spēkā stāšanās. Satversmes jubilejas gads bija iespēja atskatīties uz Satversmes piemērošanas jautājumiem un Latvijas Republikas neatkarības un Satversmes darbības atjaunošanu, kā arī svinēt to, ka Latvija ir brīva, neatkarīga, demokrātiska un tiesiska valsts.

Plkst. 13.30 notiks preses konference, kurā tiks prezentēts pārskats par Satversmes tiesas darbu 2022. gadā. Preses konferencē piedalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene.

Pārskats par Satversmes tiesas darbu 2022. gadā pieejams šeit.

Preses konferences tiešraide būs redzama šeit:

Tradīcija jauno Satversmes tiesas darba gadu atklāt ar svinīgo sēdi aizsākta 2019. gada janvārī. Satversmes tiesas svinīgās tiesas sēdes uzdevums ir atskatīties uz iepriekšējā gadā Satversmes tiesā izskatītajām lietām un izcelt nolēmumos ietvertās atziņas, kuras ir būtiskas demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.