Tiešraidē notiks domnīca par Satversmes tiesas nolēmumu izpildes efektivitātes celšanu

09.12.2020.

Šodien, 9. decembrī, Satversmes tiesai ir 24. gadadiena. Par godu šim notikumam piektdien, 11. decembrī, Satversmes tiesa attālināti organizēs Konstitucionālo ideju domnīcu “Kā stiprināt tiesiskumu, lai cilvēks justos droši? Satversmes tiesas nolēmumu izpildes efektivitātes celšana.” Šis pasākums simboliski atklās Satversmes tiesas 25. gadadienas gadu.

Domnīcā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Eiropas Savienības Tiesas tiesnese, bijusī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, kā arī viss esošais Satversmes tiesas tiesnešu sastāvs. Domnīcu vadīs Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Domnīcas dalībnieki dalīsies pārdomās un meklēs atbildes uz šādiem jautājumiem:

Ko attiecīgais konstitucionālais orgāns dara, lai sekmētu Satversmes tiesas nolēmumu efektīvu izpildi?

Kur ir saskatāmas problēmas, kas kavē nolēmumu izpildes efektivitātes kāpināšanu?

Kas sekmētu un palīdzētu Satversmes tiesas nolēmumu izpildes efektivitātes celšanā?

Vai saskatāt nepieciešamību ieviest jaunus mehānismus, kas veicinātu savlaicīgu, efektīvu un precīzu Satversmes tiesas nolēmumu izpildi, tādējādi stiprinot tiesiskumu un iedzīvotāju uzticību valsts varai?

Ikviens interesents domnīcu piektdien, 11. decembrī, plkst. 10.00 varēs vērot tiešraidē Satversmes tiesas mājaslapā un tiesas Youtube kanālā:

Par domnīcu

Satversmes tiesa 2018. gada decembrī pirmo reizi organizēja Konstitucionālo tiesību ekspertu domnīcu, iedibinot jaunu tradīciju par godu tiesas gadadienai.  Tās mērķis bija vienkopus aicināt konstitucionālo tiesību pētniekus, lai apspriestu Latvijā aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus. Pirmajā domnīcā dalībnieki dalījās pārdomās un meklēja atbildes uz jautājumiem, izceļot šādas tēmas: “Identitāte un nacionālisms”; “Laulība un ģimene kā vērtība”; “Valsts nostiprināšanas instrumenti nākamajā simtgadē”.

Video pieejams šeit:

Otrā domnīca notika 2019. gada decembrī. Tajā konstitucionālo tiesību pētnieki apsprieda šādas tēmas: “Likumdošanas procesa pilnveidošana kā demokrātiskas tiesiskas valsts attīstības pamats” un “Satversmes tiesas nolēmumu nozīme Latvijā”.

Video pieejams šeit: