Tiek atklāta ikgadējā Satversmes tiesas un Lietuvas Konstitucionālās tiesas konference

08.06.2017.

Šodien, 8. jūnijā, Satversmes tiesas tiesneši uzņem Lietuvas Konstitucionālās tiesas tiesnešus un tiesas pārstāvjus. Par godu šim notikumam Satversmes tiesa organizē divu dienu konferenci “Likumu kvalitātes izvērtēšana konstitucionālās tiesas nolēmumos: vērtēšanas kritēriji un principi”. Konferenci atklās Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Daiņus Žalims (Dainius Žalimas).

“Satversmes tiesas un Lietuvas Konstitucionālās tiesas divpusējās konferences ir kļuvušas par svarīgu tradīciju. Tās notiek jau kopš 2000. gada. Tā ir vērtīga iespēja reizi gadā tikties, dalīties pieredzē konstitucionālo tiesību jautājumos un informēt par pēdējā gada laikā pieņemtajiem nolēmumiem un būtiskākajām atziņām. Esam gandarīti, ka mums ir tik profesionāli un atsaucīgi sadarbības partneri, kuri turklāt ir tuvi kaimiņi. Varam viens no otra mācīties un šīs zināšanas izmantot tiesas darbā,” saka Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies Satversmes tiesas tiesneši Gunārs Kusiņš un Aldis Laviņš, savukārt no Lietuvas Konstitucionālās tiesas – tiesas priekšsēdētājs Daiņus Žalims (Dainius Žalimas) un tiesnesis Vitas Milius (Vytas Milius).

Konferences priekšlasījumus ir plānots izdot Satversmes tiesas konferenču materiālu krājumā.

Satversmes tiesas pārstāvji kopā ar Lietuvas Konstitucionālās tiesas kolēģiem.

Satversmes tiesas pārstāvji kopā ar Lietuvas Konstitucionālās tiesas kolēģiem. Foto: Aleksandrs Kravčuks.