Šonedēļ Satversmes tiesu apmeklēs Saeimas priekšsēdētāja un tieslietu ministrs

10.04.2012.

Vēloties nostiprināt tradīciju un rast iespēju tikties regulāri – vismaz vienu reizi gadā, Satversmes tiesa aicinājusi uz tikšanos augstākās valsts amatpersonas.

Pagājušajā gadā, atzīmējot Latvijas Republikas Satversmes tiesas 15 gadu jubileju, notika Satversmes tiesas tiesnešu tikšanās ar augstākajām valsts amatpersonām – Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju, Ministru prezidentu un Tieslietu ministru, kuru laikā tika pārrunāti aktuāli Satversmes tiesas prakses un valsts varas atzaru sadarbības jautājumi.

Arī citu valstu konstitucionālo tiesu pieredze liecina, ka šādas tikšanās ir veiksmīga platforma valsts konstitucionālo problēmu apspriešanai visaugstākajā līmenī.

Šī gada 11. aprīlī Satversmes tiesu apmeklēja Valsts prezidents.

Otrdien, 22. maijā plkst. 14:30 ar Satversmes tiesas tiesnešiem tiksies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bet trešdien, 23. maijā plkst. 10:00 – tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs aicinājis amatpersonas tikties, lai apspriestu Satversmes tiesas lomu valsts konstitucionālo vērtību stiprināšanā un pārrunātu Satversmes tiesas prakses aktuālākos jautājumus, nesaistot tikšanos ar konkrētām tiesā skatāmām lietām.

Preses pārstāvjus, kas vēlas būt klāt tikšanās sākumā vai beigās, lūdzam pieteikties pa e-pastu liga.paulina@satv.tiesa.gov.lv līdz 22. maija plkst. 14:00 un laicīgi ierasties Satversmes tiesā, līdzi ņemot personu apliecinošus dokumentus.