Satversmes tiesu apmeklēs Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas pārstāvji

13.05.2015.

Šodien, 13. maijā, Rīgā ierodas Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Prof. Dr. Andreass Foskūle (Andreas Voßkuhle) un Konstitucionālās tiesas tiesneši. Viņu vizīti organizē Satversmes tiesa sadarbībā ar Vācijas Federālo Konstitucionālo tiesu, Vācijas vēstniecību, kā arī Ārlietu ministriju.

Vizītes laikā tiesneši diskutēs par  nacionālo konstitucionālo identitāti un Eiropas kopējām vērtībām, nacionālajām konstitucionālajām tiesām un globālo pārvaldību, datu aizsardzību, konstitucionālo tiesu un Eiropas tiesu sadarbību, finanšu pārvaldību, īpaši pievēršot uzmanību lietām, kas saistītas ar ekonomisko krīzi, ES finanšu programmām un nacionālās demokrātijas saglabāšanu, kā arī konstitucionālo tiesu nākotnes izaicinājumiem.

Vizītes laikā ir paredzēta arī tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Vācijas Federālo Konstitucionālo tiesu pārstāvēs tās priekšsēdētājs Prof. Dr. Andreass Foskūle (Andreas Voßkuhle), viņa vietnieks Prof. Dr. Ferdinands Kirhhofs, (Ferdinand Kirchhof), kā arī tiesneši: Prof. Dr. Mihaels Eihbergers (Michael Eichberger), Prof. Dr. Johaness Māzings (Johannes Masing), Prof. Dr. Pēters M. Hūbers (Peter M. Huber) un Monika Hermansa (Monika Hermanns). Tāpat vizītes dalībnieku vidū būs Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Andrea Viktorīna (Andrea Wiktorin) un Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

Vācijas Federatīvās Konstitucionālās tiesas tiesnešu vizīte norisināsies no šodienas, 13. maija, līdz piektdienai, 15. maijam.