Satversmes tiesu apmeklēs Tiesībsargs

22.11.2011.

Rīt, 2011. gada 23. novembrī plkst. 10:00 Satversmes tiesu apmeklēs Tiesībsargs Juris Jansons. Tikšanās laikā ar Satversmes tiesas tiesnešiem un darbiniekiem plānots pārrunāt aktuālos cilvēktiesību aizsardzības jautājumus, ar kuriem ikdienas darbā saskaras Satversmes tiesas un Tiesībsarga birojs. Tāpat iecerēts pārspriest Tiesībsarga biroja pārstāvību Satversmes tiesas procesā, kā arī Tiesībsarga un Satversmes tiesas sadarbības jautājumus.

Tikšanās tiek organizēta, atzīmējot Satversmes tiesas 15. gadadienu. Šogad Satversmes tiesu ir apmeklējis Valsts prezidents Valdis Zatlers, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese Ineta Ziemele.

Jubilejas pasākumu ietvaros 2011. gada septembrī Rīgā norisinājās arī starptautiska konstitucionālo tiesību konference „Konstitucionālās tiesas loma konstitucionālo vērtību aizsardzībā”, kas divu dienu gaitā pulcēja konstitucionālo tiesu priekšsēdētājus un tiesnešus, kā arī ievērojamus juristus no piecpadsmit valstīm.

Preses pārstāvjus, kas vēlas būt klāt tikšanās sākumā (ir fotografēšanas iespēja), lūdzam pieteikties pa e-pastu liga.paulina@satv.tiesa.gov.lv vai tālruni 26571082 līdz 23. novembra plkst.9:30 un ierasties Satversmes tiesā līdz 9:50, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.