Satversmes tiesu apmeklēs Saeimas priekšsēdētāja

24.03.2011.

Rīt, 25.martā, plkst. 11:00 Satversmes tiesā vizītē ieradīsies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Viņa tiksies ar Satversmes tiesas tiesnešiem un darbiniekiem, lai pārrunātu Satversmes tiesas un Saeimas sadarbības, kā arī aktuālos Satversmes tiesas darba jautājumus. Tikšanās laikā plānots pārrunāt arī jautājumus par likumdošanas procesa iespējamām problēmām no konstitucionalitātes viedokļa, par Saeimas pārstāvību Satversmes tiesas procesā, kā arī par tiesas starptautisko sadarbību. Tāpat ir iespējama viedokļu apmaiņa par atsevišķiem Valsts prezidenta rosinātajiem Satversmes grozījumiem.

Tikšanās tiek organizēta Satversmes tiesas jubilejas pasākumu ietvaros. Tiesa ir dibināta 1996.gadā un šogad, atzīmējot savu 15 gadu jubileju, tā rīko vairākus pasākumus visa gada garumā. Šā gada februārī Satversmes tiesas apmeklēja Valsts prezidents Valdis Zatlers, savukārt aprīlī tiek plānota tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un maijā – ar Tieslietu ministru Aigaru Štokenbergu. Viens no svarīgākajiem jubilejas gada pasākumiem būs starptautiskā konference „Konstitucionālās tiesas loma konstitucionālo vērtību aizsardzībā”, kas notiks šā gada 29. un 30.septembrī.

Preses pārstāvjus, kas vēlas būt klāt tikšanās sākumā (ir fotografēšanas iespēja), lūdzam pieteikties pa e-pastu lina.kovalevska@satv.tiesa.gov.lv vai tālruni 29813216 līdz 25.marta plkst.9:30 un ierasties Satversmes tiesā līdz 10:45, līdzi ņemot personu apliecinošus dokumentus.