Satversmes tiesu apmeklēs Kurts Bīdenkopfs

05.11.2009.

Šodien, 5.novembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, kā arī tiesnesis Kaspars Balodis tiksies ar profesoru, bijušo ilggadējo Saksijas brīvvalsts ministru prezidentu Kurtu Bīdenkopfu. Tikšanās laikā plānots pārrunāt aktuālos konstitucionālo tiesību un Satversmes tiesas prakses jautājumus.

Kurts Bīdenkopfs ir studējis jurisprudenci un tautsaimniecību, pēc studiju pabeigšanas ir strādājis Rūras universitātē Bohumā. Ir bijis Vācijas Bundestāga deputāts. Pēc Berlīnes mūra krišanas viņš piedalījās Vācijas atkalapvienošanās procesā. 1990. gadā Saksijas brīvvalsts landtāgs ievēlēja Kurtu Bīdenkopfu par pirmo brīvvalsts ministru prezidentu. Šajā amatā viņš bija līdz 2002.gada 17.aprīlim. Kopš 2003. gada Kurts Bīdenkopfs ir Hertie School of Governance kuratorija priekšsēdētājs un piedalās šīs pirmās vācu profesionālās politisko attiecību skolas izveidē. Kurts Bīdenkopfs ir arī Drēzdenes Starptautiskās Universitātes dibinātājs un goda prezidents.

Latvijā Kurts Bīdenkopfs ieradās, lai kopā ar Vairu Vīķi-Freibergu piedalītos diskusijā par Berlīnes mūra krišanas divdesmitgadi.