Satversmes tiesu apmeklēja Ministru prezidents

21.04.2016.

Ceturtdien, 21. aprīlī, Satversmes tiesu apmeklēja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Tikšanās laikā pārrunātas Satversmes tiesas, kā arī konstitucionālo un starptautisko tiesību aktualitātes.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs informēja par Satversmes tiesas jubilejas gadā plānotajiem pasākumiem. Tostarp divām Satversmes tiesas organizētām starptautiskajām konferencēm – “Konstitucionālās tiesas aktīvisms demokrātiskā valstī”, kas notiks šā gada 26. un 27. maijā un tiek organizēta sadarbībā ar Eiropas Padomes komisiju “Demokrātija caur tiesībām” (Venēcijas komisiju), kā arī Eiropas Starptautisko tiesību asociācijas konference “Kā starptautiskās tiesības darbojas krīzes laikā”, kas notiks no šā gada 8. septembra līdz 10. septembrim un tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu.

Sarunas laikā uzmanība tika pievērsta Satversmes tiesas aktuālajām lietām un Satversmes tiesas attīstības vīzijai – nepieciešamībai stiprināt tiesas kapacitāti. Amatpersonas bija vienisprātis, ka ir nepieciešams attīstīt un stiprināt sadarbību starp valsts institūcijām dažādos valsts varas atzaros.