Satversmes tiesu apmeklē Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina

13.06.2022.

Šodien, 13. jūnijā, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina tikās ar Polijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Moniku Mihališinu (Monika Michaliszyn). Tikšanās laikā tika pārrunāta pieredze dialoga veidošanā ar sabiedrību par konstitūcijas nozīmi demokrātiskā tiesiskā valstī.

Puses bija vienisprātis par to, ka demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā ir svarīga sabiedrības, it īpaši jaunatnes, informēšana par konstitucionālajām vērtībām.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina informēja arī par pasākumiem, kas plānoti, lai godinātu Latvijas Republikas Satversmes simto gadskārtu un Satversmes tiesas 25. jubileju. Satversmes tiesas priekšsēdētājs A. Laviņš īpaši izcēla septembrī gaidāmo Satversmes tiesas starptautisko konferenci “Ilgtspēja kā konstitucionāla vērtība: nākotnes izaicinājumi”, lai veidotu aktīvu dialogu ar ārvalstu konstitucionālajām tiesām, līdzdarbojoties tiesiskuma telpas stiprināšanā Eiropā.