Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš tiekas ar Ādažu vidusskolas skolēniem

09.05.2017.

Šodien, 9. maijā, Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš dodas uz Ādažu vidusskolu. Ar šo viesošanos tiek turpināta Satversmes tiesas jubilejas gadā uzsāktā iniciatīva, ka Satversmes tiesas tiesneši un darbinieki ar izglītojošu lekciju viesojās skolās un stāsta par Latvijas tiesību un tiesu sistēmu tostarp Satversmes tiesu, tiesneša profesiju, kā arī personīgo pieredzi karjeras ceļa izvēlē.

“Viens no izglītības sistēmas uzdevumiem demokrātiskā valstī ir dot jauniešiem pietiekošas zināšanas par Latviju kā neatkarīgu valsti un tās demokrātiskās iekārtas funkcionēšanas principiem. Tikai izprotot šos principus, varam jēgpilni īstenot savas tiesības. Tikšanās ar jauniešiem ir iespēja pamudināt viņus interesēties, izzināt un izprast tiesu varas lomu demokrātiskā sabiedrībā,” uzsver Gunārs Kusiņš.

Papildus informējam, ka Satversmes tiesa ir atvērta sadarbībai ne vien ar skolām, bet arī ar pašvaldībām, valsts iestādēm, augstskolām, bibliotēkām, domnīcām un citiem interesentiem. Par iespējām organizēt tikšanos aicinām rakstīt uz e-pastu ketija.strazda@satv.tiesa.gov.lv vai zvanīt 26200580.

Satversmes tiesas tiesnesis G.Kusiņš tiekas ar Ādažu vidusskolas skolēniem. Foto: Ādažu vidusskola.

Satversmes tiesas tiesnesis G.Kusiņš tiekas ar Ādažu vidusskolas skolēniem.
Foto: Ādažu vidusskola.

Foto: Ādažu vidusskola.

Foto: Ādažu vidusskola.

Foto: Ādažu vidusskola.

Foto: Ādažu vidusskola.