Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs piedalās starptautiskā konferencē par mediju tiesībām Tallinas Universitātē

08.09.2017.

Šodien, 8. septembrī, Satversmes tiesas tiesnesis un Latvijas Universitātes asociētais profesors Artūrs Kučs piedalās starptautiskā tiesību zinātņu konferencē “Eiropa pēc Delfiem” (“Europe After Delfi”). Konference norisinās Tallinas Universitātē, Igaunijā, un tā veltīta mediju tiesību jautājumu izpētei, ņemot vērā Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk −  ECT) Lielās palātas pasludināto spriedumu lietā “Delfi pret Igauniju” (DELFI AS v. ESTONIA”).

Konferencē no četrām atšķirīgām perspektīvām − tiesu, akadēmiskās, politikas veidošanas un politikas īstenošanas −  tiks aplūkoti dažādi mediju tiesību aspekti, kas aktualizējušies pēc minētā sprieduma pasludināšanas. Konferences dalībnieki spriedīs, kāda ir šī brīža situācija un kādi ir iespējamie nākotnes scenāriji attiecībā uz internetā esošo tīmekļa vietņu pārvaldītāju tiesībām, pienākumiem, uzņemoties atbildību par cilvēktiesību aizsardzību, vienlaikus balansējot tiesības uz vārda brīvību un personas tiesības uz privāto dzīvi.

Konferencē uzstāsies pārstāvji no ECT, Eiropas Padomes, uzņēmuma “Google”, kā arī vairāki profesori no Tallinas Universitātes, Tamperes Universitātes, Islandes Universitātes un Dienviddānijas Universitātes. Artūrs Kučs šajā konferencē vadīs konferences galveno paneļdiskusiju un piedalīsies apaļā galda diskusijā.

ECT Lielās palātas 2015. gada 16. jūnija spriedums lietā “Delfi pret Igauniju” (“DELFI AS v. ESTONIA” pieteikuma Nr. 64569/09) tulkojums no angļu valodas uz latviešu valodu pieejams šeit.