Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs lasa lekcijas par mediju tiesībām Vasaras skolā Igaunijā

15.06.2017.

Šodien, 15. jūnijā, Satversmes tiesas tiesnesis un Latvijas Universitātes asociētais profesors Artūrs Kučs piedalās starptautiskā Vasaras skolā Sāmsalā, Igaunijā. Artūrs Kučs būs viens no pasniedzējiem, kurš studentiem vadīs nodarbības un lasīs lekcijas mediju tiesībās.

Vasaras skolas laikā studentiem būs iespēja uzklausīt vairāku pasniedzēju lekcijas par aktuālajiem tiesību jautājumiem mediju tiesībās un par šo tiesību izpausmēm digitālajā vidē. Mācībspēku vadībā tiks organizētas arī tiesu izspēles. To laikā studenti varēs iejusties reālās dzīves situācijas, kurās saduras mediju tiesības uz vārda brīvību un personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Vasaras skolu rīko Mediju tiesību sadarbības tīkls, kuru veido Latvijas Universitātes, Tallinas Universitātes (Igaunija), Tamperes Universitātes (Somija) un Reikjavīkas Universitātes (Islande) mācībspēki. Nodarbības un diskusijas par aktuāliem mediju tiesību jautājumiem vadīs visu četru augstskolu docētāji, kā arī citu valstu akadēmiķi un nozares praktiķi.

Mediju tiesību tīkls (Law and Media Network) ir “NORDPLUS” programmas finansēts projekts augstākās izglītības jomā; projekta ID nr.: PHE-2015/10125.