Satversmes tiesas tiesneši piedalīsies starptautisko tiesību konferencē

06.09.2016.

No šā gada 8. septembra līdz 10. septembrim Rīgā notiks starptautisko tiesību konference “Kā starptautiskās tiesības darbojas krīzes laikā”. Konferenci rīko Eiropas Starptautisko tiesību biedrība sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu un Satversmes tiesu. To atbalsta Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un citas institūcijas. Konferencē piedalās vairāk nekā 400 dalībnieki no 43 valstīm. Tā ir lielākā juristu diskusija, kāda Latvijā jebkad notikusi par aktuālajiem Eiropas un pasaules mēroga tiesību jautājumiem.

Konferences ieskaņas pasākumi – dažādiem starptautisko tiesību virzieniem veltītās darba grupas – notiks jau trešdien, 7. septembrī Rīgas Juridiskajā augstskolā, Latvijas Universitātē un Satversmes tiesā.

Konferences atklāšanā ceturtdien, 8. septembrī Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš uzstāsies ar uzrunu, tajā uzsverot tiesībpolitisku diskusiju un ideju apmaiņas nozīmību mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā.

Plašāka informācija par konferenci ir pieejama konferences mājaslapā. Konferenci būs iespējams vērot arī tiešraidē internetā.