Satversmes tiesas tiesneši dosies uz Armēniju

30.09.2008.

Šodien, 30.septembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, tiesas priekšsēdētāja vietnieks Juris Jelāgins, kā arī tiesneši Viktors Skudra un Kaspars Balodis dosies uz Erevānu. Satversmes tiesas delegācijai vispirms paredzēta vizīte Armēnijas Konstitucionālajā tiesā, bet vēlāk – piedalīšanās starptautiskajā konferencē “Fundamentālas konstitucionālās vērtības un to loma sabiedrībā”.

Konferencē piedalīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneši un Venēcijas komisijas pārstāvji, kā arī konstitucionālo tiesu tiesneši un tiesību zinātnieki no Bulgārijas, Albānijas, Krievijas, Polijas, Itālijas, Francijas, Moldovas, Īrijas, Ungārijas, Serbijas, Beļģijas un citām valstīm. Konferences temats aptver gan dalīšanos konkrēto tiesu pieredzē, gan plašākus pārskatus par kopējām Eiropas konstitucionālajām vērtībām, tiesu lomu cilvēktiesību aizsardzībā, tiesu neatkarību

Satversmes tiesas tiesnesis Viktors Skudra konferencē uzstāsies ar referātu “Satversmes tiesas loma konstitucionālo vērtību aizsardzībā”.