Satversmes tiesas tiesneši Daiga Rezevska un Jānis Neimanis piedalās starptautiskos tiesību zinātņu pasākumos

23.05.2017.

Šodien, 23. maijā, Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska piedalās Rumānijas Konstitucionālās tiesas 25. gadadienai veltītajā konferencē “Konstitucionālisma ceturtdaļgadsimts” Rumānijā, Bukarestē. Savukārt ceturtdien, 25. maijā, Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis apmeklēs biedrības Societas Iuris Publici Europaei (SIPE) ikgadējo kongresu Itālijā, Milānā.

Rumānijas Konstitucionālās tiesas 25. gadadienai veltītajā konferencē dažādu valstu starptautisko tiesību eksperti, starptautisko institūciju un konstitucionālo tiesu pārstāvji dalīsies pieredzē par konstitucionālās tiesas nozīmi valsts tiesiskās stabilitātes un noteiktības stiprināšanā. Daiga Rezevska diskusiju panelī “Konstitucionālā tiesa − tiesiskuma garants” uzstāsies ar priekšlasījumu par tēmu “Konstitucionālā tiesa kā pamatnormas un vispārējo tiesību principu aizsargātāja”. Konferences ietvaros tiks apspriesta arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT), Eiropas Savienības Tiesas (EST) un konstitucionālo tiesu sadarbība, kā arī jautājumi, kas saistīti ar tiesību normu konstitucioalitātes pārbaudi krimināltiesībās.

SIPE ir starptautiska biedrība, kurā apvienojušies Eiropas tiesību zinātnieki, tiesneši, tiesu darbinieki, kā arī citi biedri, kurus vieno interese par starptautiskajām publiskajām tiesībām. Jānis Neimanis par SIPE biedru kļuvis pagājušajā gadā. Biedrība ik gadu rīko kopsapulci kādā no Eiropas valstīm par aktuālu publisko tiesību tematu.  Šogad kopsapulces tēma ir personas datu aizsardzība un drošība. Pasākuma ietvaros dalībniekiem būs iespēja personas datu aizsardzības un drošības tiesisko regulējumu vērtēt saistībā ar digitālo tehnoloģiju attīstību, plašsaziņas līdzekļu izpausmes brīvību digitālajā vidē, kā arī valstu pienākumu nodrošināt pieeju publisko iestāžu informācijai.