Satversmes tiesas tiesneši ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu pārrunā tiesu judikatūras aktualitātes

17.05.2021.

Piektdien, 14. maijā, Satversmes tiesas tiesneši attālināti tikās ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) tiesnesi Mārtiņu Mitu. Tiesneši apsprieda tiesību aktualitātes, abu tiesu neseno judikatūru un runāja par metodoloģijas jautājumiem.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova akcentēja regulāra dialoga nepieciešamību, lai stiprinātu vienotu izpratni par tiesību jautājumiem, abu tiesu judikatūru un veicinātu tiesu savstarpējo sadarbību.

“Šāds dialogs tiesnešu starpā ir vērtīgs, jo sniedz iespēju apspriest dažādas tiesību tēmas gan no nacionālās, gan starptautiskās perspektīvas. Latvijas tiesību sistēmu un Eiropas Cilvēktiesību judikatūru nevar nošķirt vienu no otras. Latvijai ir saistoši Eiropas cilvēktiesību standarti, kā arī ECT judikatūra.”

ECT tiesnesis Mārtiņš Mits, akcentējot tiesu dialoga nozīmi, uzsvēra:

 “Eiropas Cilvēktiesību tiesa nav un nevar būt atstatus no procesiem, kas notiek Eiropas dalībvalstīs. Katra situācija ir jāvērtē atbilstoši formulētajiem cilvēktiesību standartiem. Svarīgi ir turpināt ikgadējo tradīciju un sazināties ar tiesnešiem Latvijā, lai dalītos pieredzē un izzinātu nacionālā līmeņa tiesību aktualitātes.”

Foto: Ekrānšāviņš no vebināra ar Satversmes tiesas tiesnešiem un Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu.