Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele piedalīsies starptautiskā konferencē Kiprā

27.04.2017.

Rīt, 28. aprīlī, Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele piedalīsies Eiropas Padomes un Kipras Augstākās tiesas kopīgi organizētajā starptautiskajā konferencē “Tiesības uz vārda brīvību interneta vidē”.

Konference organizēta ar mērķi aktualizēt tematus, kas saistās ar internetā radušos strīdu straujo skaita pieaugumu, kuros arvien biežāk tiek piesauktas tiesības uz vārda brīvību. Ņemot vērā interneta vides nozīmi sabiedrības ikdienas komunikācijā, konferences laikā dalībniekiem būs iespēju diskutēt un dalīties pieredzē, kā interneta vidē nodrošināt cilvēktiesību ievērošanu un kā panākt vienotu nostāju interneta vides lietošanas politikā.

Ineta Ziemele konferencē uzstāsies ar priekšlasījumu par internetā esošo tīmekļa vietņu pārvaldītāju tiesībām un pienākumiem. Ineta Ziemele pievērsīsies tieši tiem aspektiem, kas izriet no tiesībām uz vārda brīvību saturiskā tvēruma un Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakses atziņām.

Konferencē piedalīsies Eiropas Savienības institūciju amatpersonas un pārstāvji, tiesneši, tiesu institūciju darbinieki, kā arī plašsaziņas līdzekļu eksperti un privātā sektora speciālisti. Konferences atklāšanā dalībniekus uzrunās arī Francijas Valsts padomes viceprezidents Žans – Marks Sovē (Jean-Marc Sauvé), sniedzot ieskatu konferences temata aktualitātē digitālo tehnoloģiju attīstības laikmetā.

Inetas Ziemeles intervija (angļu valodā) par tiesas lomu un tiesībām uz vārda brīvību digitālajā laikmetā.