Satversmes tiesas priekšsēdētājs tiekas ar Valsts prezidentu

15.02.2017.

Otrdien, 14. februārī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda Satversmes tiesas darba aktualitātes, likumdošanas procesa kvalitāti Latvijā, kā arī tiesu sistēmas stabilitātes ietekmi uz tautsaimniecības attīstību.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs informēja Valsts prezidentu par Satversmes tiesas darbu – gan aktuālajām lietām, gan darba organizāciju, tostarp par apstiprināto Satversmes tiesas tiesnešu Jāņa Neimaņa un Artūra Kuča stāšanos Satversmes tiesas tiesneša amatā.

Runājot par likumdošanas kvalitātes uzlabošanu, Satversmes tiesas priekšsēdētājs uzsvēra, ka atbilstoši Satversmes tiesas kompetencei, tā par normatīvajos aktos saskatīto problemātiku var izteikties tikai ierosināto lietu ietvaros. Tomēr, veicinot sadarbību, Satversmes tiesa vairākkārt ir vērsusi un turpinās vērst gan likumdevēja, gan izpildvaras pārstāvju uzmanību uz Satversmes tiesas novērotajiem likumdošanas kvalitātes trūkumiem, balstoties tieši uz sniegto informāciju tajos pieteikumos, kuros Satversmes tiesa pieņēmusi lēmumu atteikties ierosināt lietu.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs un Valsts prezidents bija vienisprātis, ka būtiski ir stiprināt iedzīvotāju ticību tiesu varai un Latvijas valsts pamatlikumā nostiprinātajām tiesiskas valsts vērtībām.

_83U1667

No kreisās: R. Vējonis, A. Laviņš. Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.