Satversmes tiesas priekšsēdētājs sveiks Krievijas Federācijas Konstitucionālo tiesu 20. gadadienā

26.10.2011.

Šodien, 2011.gada 26.oktobrī Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris ir devies uz Maskavu, lai piedalītos starptautiskā konferencē „Konstitucionālā kontrole: doktrīna un prakse”, kas veltīta Krievijas Federācijas Konstitucionālās tiesas 20. gadadienai.

Par godu notikumam 2011.gada 27.oktobrī Maskavas Kremlī notiks svinīgā sēde, kurā piedalīsies Krievijas Federācijas augstāko valsts varas orgānu pārstāvji, ārvalstu konstitucionālo tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas pārstāvji, kā arī sabiedrisko, zinātnisko un izglītības institūciju pārstāvji. Ar konstitucionālo tiesu priekšsēdētājiem tiksies arī Krievijas Federācijas prezidents D.Medvedjevs.

Konferencē piedalīsies vairāk kā 200 ievērojamu juristu no 54 pasaules valstīm, to skaitā Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs Žans Pols Kosta un jaunievēlētais Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs Nikolass Bratsa, Eiropas Padomes Venēcijas komisijas priekšsēdētājs Džanni Bukikio un 48 valstu konstitucionālo tiesu priekšsēdētāji. Konferences laikā plānots apspriest konstitucionālās kontroles un tiesu varas neatkarības problēmjautājumus.

Krievijas Federācijas Konstitucionālās tiesas priekšvēsture ir meklējama vairāk kā 20 gadu tālā vēsturē. Normatīvajos aktos tās radīšanas ideja tika nostiprināta jau 1988. gada 1. decembrī, kad, papildinot Padomju Savienības Konstitūcijas 125. pantu, tika izveidota Konstitucionālās uzraudzības padome.

Konstitucionālās tiesas tiesneši uz savu pirmo tiesas sēdi sanāca 1991. gada 30. oktobrī.