Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies starptautiskajā konferencē Sanktpēterburgā

19.11.2009.

Šodien, 19.novembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris ir devies uz Sanktpēterburgu, kur viņš 20. un 21.novembrī piedalīsies XII konstitucionālo tiesību forumā “Konstitūcija darbībā: īpašuma tiesības un uzņēmējdarbības brīvība”.

Gunārs Kūtris forumā uzstāsies ar referātu „Īpašuma tiesību aizsardzība: Latvijas Republikas Satversmes tiesas tiesiskā pozīcija un konstitucionālās garantijas”, iztirzājot pēdējo gadu aktuālos jautājumus īpašuma tiesību aizsardzībā Latvijā.

Forumu organizē Tiesību un publiskās politikas institūts – viena no vadošajām Krievijas nevalstiskajām organizācijām tiesību jomā, sadarbībā ar Krievijas Federācijas Konstitucionālo tiesu, Venēcijas Komisiju (Eiropas padomes komisija “Demokrātija caur tiesībām”) un Sanktpēterburgas universitātes Juridisko fakultāti. Forumā piedalīsies Eiropas un NVS valstu konstitucionālo tiesu, kā arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas un Eiropas Kopienu tiesas tiesneši, kā arī konstitucionālo tiesību pētnieki. Par referātu un diskusiju tematiem ir izvēlēti tādi jautājumi, kā uzņēmējdarbības brīvības konstitucionālās garantijas, nacionalizācija un denacionalizācija, nodokļu tiesības, valsts iejaukšanās ekonomikas procesos un uzņēmējdarbībā krīzes apstākļos, īpašuma tiesību ierobežojumi.