Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies starptautiskā seminārā Strasbūrā

26.01.2017.

Rīt, 27. janvārī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš dosies uz Strasbūru Francijā, kur viņš apmeklēs Eiropas Cilvēktiesību tiesas organizēto semināru par tēmu: “Neizraidīšanas princips kā starptautisko tiesību princips un tiesu varas loma tā īstenošanā”.

Starptautiskā semināra ietvaros Satversmes tiesas priekšsēdētājam Aldim Laviņam būs iespēja piedalīties diskusijās, kurās tiesneši un starptautisko tiesību eksperti dalīsies pieredzē un diskutēs par migrācijas politiku Eiropas Savienībā, par tiesībām un pienākumiem, kā arī par procesuālajiem tiesību jautājumiem un tiesu varas īstenošanu migrācijas jomā.

Seminārs organizēts ar mērķi analizēt esošo situāciju, kā arī meklēt risinājumus problēmām, ar kurām migrācijas aspektā šobrīd saskaras ne tikai Eiropas Savienības dalībvalstu tiesas, bet arī Eiropas Savienības tiesībsargājošās iestādes kopumā. Vienlaikus seminārs iezīmēs ikgadējo Eiropas Cilvēktiesību tiesas darba uzsākšanu.

Starptautisko semināru atklās Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs, tiesnesis Guido Raimondi (Guido Raimondi), savukārt diskusijas vadīs Francijas Nacionālā Patvēruma tribunāla priekšsēdētāja Mišela de Segonzaka (Michèle de Segonzac), Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Žoržs Ravarani (Georges Ravarani), Austrijas Konstitucionālās tiesas tiesnesis Kristofs Grabenvarters (Christoph Grabenwarter) un Zviedrijas Migrācijas apelācijas tiesas priekšsēdētāja Anita Lindera (Anita Linder), kā arī citi tiesību eksperti no Eiropas Savienības dalībvalstīm.