Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalās konstitucionālajām tiesībām veltītajā konferencē

17.10.2016.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš šodien, 17. oktobrī, piedalās starptautiskajā konferencē “Konstitucionālā tiesa kā konstitucionālo vērtību sargs”. Konference ir veltīta Polijas Konstitucionālā tribunāla 30 gadu jubilejai, kā arī Polijas Konstitūcijas gadadienai (stājās spēkā 1997. gada 17. oktobrī).

Konferencē tiks apspriesti konstitucionālo tiesību un Eiropas tiesību aktuālie jautājumi, tostarp atsevišķa konferences daļa veltīta pamattiesībām un vispārējiem tiesību principiem. Ar priekšlasījumiem uzstāsies konstitucionālo tiesu un starptautisko institūciju pārstāvji, kā arī tiesību zinātnieki.

Konferencē notiek Gdaņskā.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Alda Laviņa uzruna konferences dalībniekiem [angļu valodā] pieejama šeit.

IMG_4407

No kreisās: Durs Šnucs (Dür Schnütz) “Venēcijas komisijas” pārstāvis, Aleksandru Tanase (Alexandru Tănase) Moldovas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs, Konrāds Lenarts (Koenraad Lenaerts), Eiropas Savienības tiesas priekšsēdētājs, Jurijs Bauļins (Юрій Баулін) Ukrainas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs, Džianni Bukikio (Gianni Buquicchio), Venēcijas komisijas prezidents, Pāvels Rihetskis (Pavel Rychetský), Čehijas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs, Daiņus Žaļims (Dainius Žaļimas), Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs un Aldis Laviņš, Satversmes tiesas priekšsēdētājs