Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies konferencē Viļņā

04.09.2013.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un tiesnesis Uldis Ķinis rīt, 5. septembrī, piedalīsies starptautiskajā konferencē „Konstitucionālo tiesību attīstības tendences: nacionālo un starptautisko tiesību mijiedarbība” Viļņā, Lietuvā. Gunārs Kūtris konferencē uzstāsies ar uzrunu par valsts konstitūcijas un starptautisko tiesību mijiedarbību, analizējot arī Satversmes tiesas praksi.

Šo konferenci rīko Lietuvas Republikas Konstitucionālā tiesa par godu tās 20 gadu jubilejai. Likums par Konstitucionālo tiesu tika pieņemts 1993. gada 3.februārī un tajā pašā gadā tiesa uzsāka savu darbu, 20 gadu laikā ierosinot un izskatot pāri par 900 lietu. Tiesas sastāvā ietilpst deviņi tiesneši. Tiesnešu kandidātus izvirza Valsts prezidents, Seima priekšsēdētājs un Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Satversmes tiesu un Lietuvas Konstitucionālo tiesu vieno ilgstoša un veiksmīga sadarbība, kas sevī ietver regulāru pieredzes apmaiņu, kopīgus seminārus un konferences par aktuālajiem konstitucionālo tiesību jautājumiem. Bieži vien šo jautājumu loks gan Latvijā, gan Lietuvā ir līdzīgs.