Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies konferencē Lietuvā

15.12.2015.

Šodien, 15. decembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš dosies uz Viļņu, lai piedalītos starptautiskajā konferencē „Lietuvas un citu valstu tiesas: kā iegūt un noturēt sabiedrības uzticēšanos?”. Konferencē piedalīsies tiesneši, juristi, komunikācijas speciālisti un žurnālisti no Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Polijas.

Konferencē tiks apskatīti jautājumi par tiesu varas komunikāciju ar sabiedrību, tiks analizēta valstu prakse un šīs jomas problēmjautājumi. Tiesu komunikācijas jautājumi pēdējā laikā īpaši aktuāli ir arī Latvijā. Šā gada maijā Tieslietu padome, norādot, ka tiesu sistēmas darba caurskatāmība stiprina tās uzticamību sabiedrībā, apstiprināja Tiesu sistēmas komunikācijas vadlīnijas un Tiesu komunikācijas stratēģiju. Tiesu komunikācijas stratēģijā citastarp norādīts, ka tiesu sistēmas komunikācijas mērķis ir veicināt tiesu sistēmas institūciju darbību tā, lai tiktu ievērots taisnīgums un sabiedrībai šis taisnīgums būtu redzams. Tiesu un tiesnešu komunikācijas tēma tika apspriesta arī Latvijas tiesnešu konferencē šā gada 13. novembrī.

Par Latvijas tiesu komunikācijas pieredzi konferencē stāstīs tiesnese, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietniece, Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētāja vietniece Dzintra Balta.

_________________________________________________________________________________________________________________

Relīze PDF formātā: Lavins_Vilna_dec2015