Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies konferencē Kijevā

16.03.2016.

Šodien, 16. martā, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš ir devies uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, kur viņš piedalīsies starptautiskajā konferencē „Tiesu varas reformas: aktuālā situācija un attīstības tendences”.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs konferencē uzstāsies ar priekšlasījumu, kurā iztirzās konstitucionālās sūdzības institūta attīstību Latvijā. Priekšlasījumā tiks sniegta gan vēsturiskā informācija par konstitucionālās sūdzības institūta ieviešanu Latvijā, gan tiks analizēti aktuālie problēmjautājumi.

Konferenci organizē Ukrainas Augstākā tiesa. Konferencē piedalīsies Ukrainas un Baltijas valstu tiesneši, citu juridisko profesiju pārstāvji un tiesību zinātnieki. Satversmes tiesas priekšsēdētāja dalība konferencē notiek Satversmes tiesas un Ukrainas Konstitucionālās tiesas sadarbības ietvaros. Šī sadarbība vērsta uz Ukrainas tiesu sistēmas attīstību.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja darba kārtībā ir arī vizīte Ukrainas Augstākajā tiesā, kā arī Ukrainas Konstitucionālajā tiesā.


Relīze PDF formātā: PR_Tiesas_sadarbiba_16.03.2016.