Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies konferencē Kazahstānā

28.08.2012.

Rīt, 2012. gada 29. augustā, kā arī 30. un 31. augustā Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris piedalīsies starptautiskajā konferencē Kazahstānas galvaspilsētā Astanā.

Starptautiskā konference „Konstitūcija kā sabiedrības un valsts sociālās modernizācijas pamats” tiek rīkota par godu Kazahstānas Konstitūcijas dienai. Kazahstānas Republikas Konstitūcija tika pieņemta tautas nobalsošanā 1995. gada 30. augustā.

Konferencē piedalīsies gandrīz divdesmit valstu, kā arī cilvēktiesību organizāciju pārstāvji: konstitucionālo tiesu tiesneši, nevalstisko organizāciju dalībnieki, konstitucionālo tiesību eksperti. Apskatāmo tēmu lokā ietilpst gan konstitucionālo tiesu loma konstitūcijas ievērošanas nodrošināšanā, gan citu tiesību aizsardzības iestāžu darbības analīze. Īpaša vērība tiek pievērsta cilvēktiesību un konstitucionālo vērtību jautājumiem modernajā mainīgajā pasaulē.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris konferences dalībnieku uzmanībai un diskusijām piedāvās priekšlasījumu „Tiesa kā konstitucionālo vērtību aizsardzības un nodrošināšanas mehānisms”. Gunāra Kūtra uzstāšanās ir paredzēta 30. augustā. Konferencē ar referātu „Konstitūcija kā demokrātijas un cilvēktiesību garants” piedalīsies arī Satversmes tiesas bijušais priekšsēdētājs, Eiropas Padomes Venēcijas komisijas „Demokrātija caur tiesībām” pārstāvis Aivars Endziņš.

Konferenci rīko Kazahstānas Republikas Konstitucionālā padome sadarbībā ar Venēcijas komisiju.