Satversmes tiesas priekšsēdētājs dosies uz sanāksmi un konferenci Gruzijā

25.09.2015.

Šodien, 8. septembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš dosies uz Batumi, kur viņš piedalīsies Eiropas Konstitucionālo Tiesu Konferences 17. kongresa sagatavošanas sanāksmē.

Eiropas Konstitucionālo Tiesu Konference (EKTK) dibināta 1972. gadā. Tā ir organizācija, kas sevī apvieno Eiropas konstitucionālo tiesu vai konstitucionālās uzraudzības orgānu pārstāvjus no 41 valsts. EKTK veicina informācijas un viedokļu apmaiņu tās biedru starpā un darbojas tiesu varas neatkarības stiprināšanas laukā. EKTK regulāri rīko kongresus, kuros tiek apspriestas aktuālākās konstitucionālo tiesību problēmas. Nākamais EKTK kongress notiks 2017. gadā Batumi, Gruzijā. Sagatavošanas sanāksmē ir paredzēts apspriest tā organizācijas un satura jautājumus.

Pēc EKTK kongresa sagatavošanas sanāksmes Satversmes tiesas priekšsēdētājs piedalīsies Gruzijas Konstitucionālās tiesas rīkotajā konferencē „Starptautisko līgumu piemērošana konstitucionālajā tiesvedībā: izaicinājums dialogam”, kas norisināsies Batumi no 10. līdz 11. septembrim.