Satversmes tiesas priekšsēdētājs dodas uz Viļņu

16.03.2011.

Rīt, 17.martā, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris dosies uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, lai piedalītos Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas rīkotajā svinīgajā pasākumā par godu tiesnešu pilnvaru termiņa beigām un jaunievēlēto tiesnešu amatā stāšanās brīdim.

Konstitucionālās tiesas tiesnešu amatu pēc deviņiem amatā nostrādātajiem gadiem atstāj tiesas priekšsēdētājs Kestutis Lapinskas (Kęstutis Lapinskas) un tiesneši Armanas Abramavičius (Armanas Abramavičius) un Zenonas Namavičius (Zenonas Namavičius). Savukārt tiesneša zvērestu Lietuvas Valsts prezidentes Daļas Grībauskaites (Dalia Grybauskaitė) priekšā nodos Egidijus Bieliūnas (Egidijus Bieliūnas), Gediminas Mesonis (Gediminas Mesonis) un Dainius Žalimas (Dainius Žalimas).

Svinīgajā ceremonijā ir aicināts piedalīties Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un Polijas Konstitucionālā tribunāla priekšsēdētājs Andžejs Žeplinskis (Andrzej Rzeplinski).

Lietuvas Republikas Konstitucionālo tiesu un Latvijas Republikas Satversmes tiesu vieno ilggadēja un cieša sadarbība: abas tiesas regulāri organizē kopīgas konferences par konstitucionālo tiesību aktualitātēm, apmainās ar viedokļiem un pieredzi, seko praksei līdzīgās lietās.