Satversmes tiesas priekšsēdētājs ar Valsts prezidentu pārrunā Satversmes tiesas starptautiskās sadarbības un judikatūras aktualitātes

19.01.2024.

19. janvārī Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš tikās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Tikšanās laikā puses pārrunāja tiesu varas neatkarības jautājumus, judikatūras aktualitātes un Satversmes tiesas starptautisko sadarbību, tostarp kļūstot par Ukrainas Konstitucionālās tiesas galveno atbalsta partneri jaunā Eiropas Padomes projekta ietvaros.

Sarunā Satversmes tiesas priekšsēdētājs informēja E. Rinkēviču par Satversmes tiesas īstenoto Eiropas Padomes projektu “Atbalsts konstitucionālās justīcijas attīstībai Ukrainā”, kurā Satversmes tiesa ir galvenais partneris. Projekta mērķis ir atbalsta sniegšana Ukrainas Konstitucionālājai tiesai, sekmējot Ukrainas integrāciju Eiropas Savienībā.

Tikšanās laikā Valsts prezidents pauda viedokli, ka Satversmes tiesas iesaiste Latvijā notiekošo procesu vērtēšanā, sniedzot par tiem kvalitatīvu juridisko analīzi, veicina arī labu un kvalitatīvu likumdošanas procesu. Tāpat ir augstu vērtējama Satversmes tiesas aktīvā sadarbība ar citu valstu konstitucionālajām tiesām, stiprinot noteikumos balstītu starptautisko kārtību un likuma varu.

Avots:
Valsts prezidenta kanceleja
Satversmes tiesas Sabiedrisko attiecību un protokola nodaļa

Foto: Ilmārs Znotiņš