Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un vietniece Irēna Kucina tiekas ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

06.04.2022.

Šodien, 6. aprīlī, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un vietniece Irēna Kucina tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Satversmes tiesas priekšsēdētājs un vietniece konstitucionālo orgānu dialoga ietvaros runāja par Satversmes tiesas likuma grozījumu nepieciešamību un dalību Satversmes tiesas starptautiskā konferencē.

Valsts prezidents Egils Levits atzinīgi novērtēja Satversmes tiesas darbu un apsveica Satversmes tiesas priekšsēdētāju un vietnieci ar ievēlēšanu amatā.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš informēja, ka ir sagatavoti priekšlikumi Satversmes tiesas likuma grozījumiem, kas ir saistīti ar Satversmes tiesas procesa regulējuma pilnveidi, lai nodrošinātu ātrāku un modernāku tiesas procesuālo darbību, tajā skaitā paātrinātu tiesas procesa kārtību. Vienlaikus Satversmes tiesas priekšsēdētājs norādīja, ka būs jāizstrādā likuma grozījumi arī e -lietas ieviešanai. Valsts prezidents izteica atzinīgu novērtējumu sagatavotajiem likuma grozījumiem un to tālākai virzībai Saeimā.

Tāpat tikšanās dalībnieki pārrunāja šī gada septembrī gaidāmo Satversmes tiesas starptautisko konferenci, kas būs veltīta ilgtspējai kā konstitucionālo tiesību vērtībai. Valsts prezidents atsaucās Satversmes tiesas aicinājumam piedalīties ar galveno priekšlasījumu šajā konferencē, kas vienkopus Rīgā pulcēs vairāk nekā simt Eiropas valstu konstitucionālo tiesu pārstāvju.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.