Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova sniedz interviju laikrakstam “Latvijas Avīze” (08.12.2017.)

08.12.2017.

Šodien, 8. decembrī, laikrakstā “Latvijas Avīze” publicēta intervija ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieci Sanitu Osipovu.

Intervijā Sanita Osipova runāja par Latvijas tiesu sistēmu un tiesnešu atlīdzības noteikšanas principiem. Intervijā lasāms Sanitas Osipovas viedoklis gan par publicētā Eiropas Tieslietu padomju asociācijas pētījuma rezultātiem, gan par nozīmīgo mediju lomu, veidojot saskarsmi starp tiesnešiem un sabiedrību.

Intervijā Sanitai Osipovai jautāts arī par plānotajiem grozījumiem likumā “Par tiesu varu”, kurus Valsts prezidents Raimonds Vējonis nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Sanita Osipova intervija izteikusies arī par Satversmes tiesas spriedumu lietā, ar kuru tika noteikts, ka Izglītības likuma norma, kas nosaka absolūtu aizliegumu strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmes 106. pantam.

Intervijā Sanita Osipova vērsa uzmanību uz ģimeniskajām vērtībām un atklāja, ka drīzumā nāks klajā viņas rakstītā grāmata “Eiropas tiesību priekšvēsture”.  Intervijā lasāmas arī citas atbildes,  kuras  Sanita Osipova sniegusi uz žurnālistes Māras Libekas uzdotajiem jautājumiem.

Intervijas teksts pieejams laikraksta “Latvijas Avīze” mājaslapā.
Intervijas teksts PDF formātā pieejams šeit.

Osipovas_kundze_foto_Karīna Miezāja

Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova. Foto: Karīna Miezāja.