Satversmes tiesas priekšsēdētājam tiks pasniegts augsts Lietuvas Republikas apbalvojums

05.07.2012.

Rīt, 2012. gada 6. jūlijā Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris dosies uz Lietuvu, kur piedalīsies Lietuvas Karaļa Mindauga kronēšanas dienai veltītā svinīgā pasākumā. Pasākuma ceremonijas laikā Lietuvas Republikas prezidente Daļa Grībauskaite G. Kūtrim pasniegs ordeņa „Par nopelniem Lietuvai” komandiera krustu.

Ordenis „Par nopelniem Lietuvai” ir balva, ko pasniedz Lietuvas Republikas prezidents. Tā var tikt piešķirta gan Lietuvas Republikas pilsoņiem, gan ārvalstniekiem par izciliem sasniegumiem, popularizējot Lietuvas vārdu pasaulē, veicinot un attīstot starptautisko sadarbību, kā arī par izciliem nopelniem sociālajā, kultūras, zinātnes, biznesa, sporta, militārajā un citās jomās. Ordenim ir piecas kategorijas – bruņinieka, virsnieka, komandiera, virskomandiera un lielā krusta.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja pilnvaru laikā Gunārs Kūtris ir devis būtisku ieguldījumu Latvijas un Lietuvas republiku konstitucionālo tiesu sadarbības veicināšanā. Nu jau par tradīciju ir kļuvusi arī Latvijas un Lietuvas konstitucionālo tiesu tiesnešu ikgadējās konferences rīkošana, kurā tiesneši pārrunā aktuālos konstitucionālo tiesību jautājumus un iezīmē tendences konstitucionālās justīcijas attīstībā. Šogad, 6.-7. septembrī konference notiks Latvijā, un tajā plānots apspriest valsts budžeta veidošanas procesa konstitucionāli tiesiskos aspektus.