Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un tiesnesis Gunārs Kusiņš piedalās starptautiskā konferencē par vienlīdzību un tiesiskumu

06.07.2021.

No 5. līdz 7. jūlijam Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un tiesnesis Gunārs Kusiņš apmeklē starptautisku konferenci “Vienlīdzība un tiesiskums: starptautisko tiesu ieguldījums”, kas norisinās Madridē, Spānijas Karalistē. Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova konferences otrajā dienā sniegs priekšlasījumu par tiesu varas neatkarību Latvijā un Eiropā.

Konference veltīta Amerikas Savienoto Valstu Augstākās tiesas tiesnesei Rūtai Beiderei-Ginsburgai (1933–2020), kura sniegusi nozīmīgu ieguldījumu dzimumu līdztiesības un minoritāšu tiesiskās aizsardzības stiprināšanā. 2020. gada februārī Rūtai Beiderei-Ginsburgai tika piešķirta Pasaules miera un brīvības balva, kas ir augstākais Pasaules Juristu Asociācijas (The World Jurist Association) apbalvojums.

Konferences ietvaros plānotas sešas paneļdiskusijas.  Konferences pirmā diena tika veltīta Amerikas Savienoto Valstu Augstākās tiesas tiesnesei Rūtai Beiderei-Ginsburgai un viņas ieguldījumam tiesiskuma stiprināšanā. Konferences otrajā dienā plānotas paneļdiskusijas par cilvēktiesību aizsardzību saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu, tiesu varas neatkarību, dzimumu līdztiesību, privātuma aizsardzību un kiberdrošību.

Konferenci rīko Pasaules Juristu Asociācija (The World Jurist Association), kas apvieno tiesnešus, juristus un tiesību zinātnes profesorus, lai stiprinātu tiesiskumu un tā institūcijas visā pasaulē. Pasaules Juristu Asociācija ir nevalstiska organizācija ar īpašu konsultatīvo statusu Apvienoto Nāciju Organizācijas (United Nations Economic and Social Council).

Konferenci apmeklē tiesneši, juristi un tiesību zinātnes profesori no vairāk nekā 50 valstīm, kā arī aicinātie viesi no Starptautiskās Krimināltiesas, Eiropas Savienības Tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas. Konferencē piedalās arī Spānijas karalis Felipe VI.

Vizītes ietvaros Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un tiesnesis Gunārs Kusiņš apmeklēs arī Latvijas vēstniecību Spānijas Karalistē, lai diskutētu par konstitucionālo tiesību aktualitātēm Latvijā.

Konferences programma ir pieejama šeit.

Foto: Satversmes tiesa.