Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele sniedz interviju Latvijas Radio 1 rīta ziņu raidījumam (18.05.2017.)

18.05.2017.

Šodien, 18. maijā, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele sniedza interviju Latvijas Radio 1 rīta ziņu raidījumam.

Ineta Ziemele intervijā pauda viedokli par Satversmes tiesas nozīmīgo lomu demokrātiskās domas stiprināšanā. Ineta Ziemele īpaši izcēla profesionālo un pieredzējušo tiesas sastāvu, viņa izteicās, ka Satversmes tiesai šobrīd ir visi priekšnoteikumi, lai tiesa turpinātu attīstību vēl augstākā kvalitātes līmenī.

Ineta Ziemele pozitīvi novērtēja iedzīvotāju aktivitāti pieteikumu iesniegšanā Satversmes tiesā, kā arī norādīja uz problēmām, kas saistās ar iesniegto pieteikumu kvalitāti. Viņa rosināja Tieslietu ministriju izvērtēt nepieciešamību Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā ietvert arī Satversmes tiesas procesu, kas iedzīvotājiem garantētu bezmaksas juridisko palīdzību konstitucionālās sūdzības sagatavošanā.

Sarunas noslēgumā Satversmes tiesas priekšsēdētāja pievērsās jautājumiem, kas saistās ar tiesas komunikāciju ar sabiedrību, kā arī akcentēja tās aktuālās lietas, kas šobrīd ir Satversmes tiesas dienaskārtībā.

Intervijas audio ieraksts pieejams šeit.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja I.Ziemele. Foto: Ekrānšāviņš no www. lr1.lsm.lv.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja I.Ziemele. Foto: Ekrānšāviņš no www. lr1.lsm.lv.