Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele piedalās Eiropas Cilvēktiesību tiesas oficiālajā tiesas gada atklāšanas pasākumā Strasbūrā

25.01.2018.

Rīt, 26. janvārī, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele apmeklēs Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) oficiālo tiesas gada atklāšanas pasākumu Strasbūrā, Francijā. Šī pasākuma ietvaros notiks starptautisks seminārs par tiesu varas autoritāti un ECT kārtējā tiesas gada atklāšanas tiesas sēdē. Ineta Ziemele piedalīsies arī bijušo ECT tiesnešu asociācijas sēdē, kurā bijušie tiesneši tiks iepazīstināti ar jaunāko ECT judikatūru, kā arī tiksies ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Eiropas Padomē (turpmāk – EP) Ivaru Punduru.

ECT starptautiskais seminārs šogad tiek organizēts ar mērķi aktualizēt tiesu varas autoritātes jautājumus. Inetai Ziemelei starptautiskā semināra ietvaros būs iespēja piedalīties diskusijās, kurās minētā tēma tiks apskatīta no vairākām perspektīvām. Tiks vērtēts, ar kādiem izaicinājumiem tiesu varas autoritāte saskaras varas dalīšanas principa ietvaros un kādi iespējamie problēmjautājumi saskatāmi tiesu un tiesnešu atbildības kontekstā. Diskusijās plānots apspriest arī iespējamos priekšlikumus tiesu varas autoritātes stiprināšanai gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, analizējot tiesu komunikācijas stratēģijas un apzinot tiesu varas iekšējo aktivitāšu iespējas.

Starptautisko semināru atklās ECT priekšsēdētājs, tiesnesis Guido Raimondi (Guido Raimondi) un ECT tiesnesis, Organizatoriskās komitejas priekšsēdētājs Pauls Lemens (Paul Lemmens). Semināra atklāšanā klātesošos uzrunās arī Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Turbjērns Jaglanns (Thorbjørn Jagland).

ECT tiesas darba gada atklāšanas pasākums ir ikgadēja tradīcija, uz šo pasākumu tiek aicināti tiesneši, augstākās amatpersonas, kā arī starptautisko tiesību eksperti. Šajā pasākumā no Latvijas piedalīsies arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Augstākās tiesas tiesnese Dace Mita.