Satversmes tiesas kolektīvs piedalīsies Alderu parka sakopšanā

18.04.2017.

Sestdien, 22. aprīlī, Satversmes tiesas kolektīvs piedalīsies Lielajā talkā un dosies uz Ādažu novada Alderiem, lai piedalītos Alderu parka sakopšanā. 1888. gada 7. februārī Alderu muižā dzimis viens no Satversmes tēviem, izcils jurists, politiķis, rakstnieks un sabiedriskais darbinieks Fēlikss Cielēns. Turpinot Satversmes pieņemšanas 95. gadadienas godināšanu, Alderu parka sakopšana būs simbolisks cildinājums Fēliksam Cielēnam, viņa ģimenei, kā arī skaistajai vietai, no kuras viņš ir nācis.

“Prieks, ka mums izdevies īstenot ideju un atrast talkošanas vietu ar īpašu stāstu, kas tieši saistās ar vienu no Satversmes tēviem Fēliksu Cielēnu. Vēstures materiālos atklājas šī valstsvīra milzīgais intelektuālais devums Satversmes normu formulēšanā. Būtiski, ka atceramies cilvēkus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu mūsu valsts veidošanās pirmsākumos. Šādi mēs atdzīvinām vēsturi un neļaujam aizmirst vērtības, kas jānodod mantojumā no paaudzes paaudzē,” pauž Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Alderu parka sakopšana plānota no plkst. 10.00 līdz 13.00. Pulcēšanās Alderu parkā sākot no plkst. 9.30. Ap plkst. 12.00 dalībnieki tiks stiprināti ar uz ugunskura gatavotu zupu un aicināti iepazīties ar Fēliksu Cielēnu atmiņu stāstījumos. Uz talkošanu Alderu parkā aicināts ikviens interesents, kas vēlas piedalīties kopīgā dabas sakopšanā.

Aicinām izlasīt informāciju par Fēliksa Cielēna dzīvi un ieguldījumu Satversmes tekstu radīšanā. Materiālu sagatavojusi mag.hist. Elita Pētersone, Ādažu Kultūras centra muzeja projektu vadītāja. Informatīvais materiāls pieejams šeit: Fēlikss_Cielēns.pdf

 Tveršana

TV24 video sižets par Lielās talkas norisi Alderu parkā pieejams šeit. Sižeta sākums no 49:00 minūtes.

Foto no Lielās talkas Alderu parkā. Foto: Uldis Štēbelis. Visi foto pieejami šeit.

Alderi_1_Foto Uldis Štēbelis Alderi_3_Foto Uldis Štēbelis Alderi_17_Foto Uldis ŠtēbelisAlderi_15_Foto Uldis ŠtēbelisAlderi_14_Foto Uldis ŠtēbelisAlderi_13_Foto Uldis ŠtēbelisAlderi_12_FotoAlderi_11_FotoAlderi_10_FotoAlderi_6_Foto Uldis Štēbelis (2)Alderi_5_Foto Uldis ŠtēbelisAlderi_4_Foto Uldis ŠtēbelisLielā talka Alderu parkā. Foto Uldis Štēbelis.