Satversmes tiesas gada atklāšanas svinīgā sēde notiks 3. februārī plkst. 10.00

27.01.2023.

Piektdien, 3. februārī, plkst. 10.00 notiks Satversmes tiesas svinīgā sēde par godu jaunā tiesas gada atklāšanai.

Svinīgo sēdi ar ziņojumu par konstitucionālo tiesību attīstību 2022. gadā atklās Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Pēc ziņojuma uzrunu angļu valodā  (tiks nodrošināts sinhronais tulkojums uz latviešu valodu) teiks svinīgās sēdes goda viešņa – Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene (Danutė Jočienė).

Ar Satversmes tiesas svinīgo sēdi simboliski tiks noslēgts aizgājušais un atklāts jaunais Satversmes tiesas darba gads. Satversmes tiesas svinīgā sēdes uzdevums ir veidot sabiedrības un trīs valsts varas atzarus pārstāvošo konstitucionālo orgānu dialogu, kas vērsts uz demokrātiskas tiesiskas valsts vērtību stiprināšanu.

Plkst. 13.30 notiks preses konference, kurā tiks prezentēts pārskats par Satversmes tiesas darbu 2022. gadā un izklāstītas aktualitātes konstitucionālo tiesību jomā Baltijas valstīs. Preses konferencē piedalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene (Danutė Jočienė). Preses konference notiks latviešu un angļu valodā, nodrošinot sinhrono tulkojumu uz latviešu valodu.

Pārskats par Satversmes tiesas darbu 2022. gadā Satversmes tiesas mājaslapā tiks publicēts 2. februārī plkst. 10.00.

Ikviens interesents Satversmes tiesas svinīgo sēdi un preses konferenci varēs vērot tiešraidē Satversmes tiesas mājaslapā.

Satversmes tiesas svinīgās sēdes tiešraide būs redzama šeit:

Preses konferences tiešraide būs redzama šeit:

Svarīgi! Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē, aicinām pieteikties līdz 2. februārim (ieskaitot), rakstot e-pastu Zanda.Meinarte@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot +371 67830759.

Tradīcija jauno Satversmes tiesas darba gadu atklāt ar svinīgo sēdi aizsākta 2019. gada janvārī. Satversmes tiesas svinīgās tiesas sēdes uzdevums ir atskatīties uz iepriekšējā gadā Satversmes tiesā izskatītajām lietām un izcelt nolēmumos ietvertās atziņas, kuras ir būtiskas demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.

2019. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit:

2020. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit:

2021. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit:

2022. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit: