Satversmes tiesas gada atklāšanas svinīgā sēde attālināti notiks 4. februārī plkst. 10.00

28.01.2022.

Piektdien, 4. februārī, plkst. 10.00 attālināti notiks Satversmes tiesas svinīgā sēde par godu jaunā tiesas gada atklāšanai.

Svinīgo sēdi ar ziņojumu par konstitucionālo tiesību attīstību 2021. gadā atklās Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova. Pēc ziņojuma uzrunu teiks svinīgās sēdes goda viesis – Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Ar Satversmes tiesas svinīgo sēdi simboliski tiks noslēgts aizgājušais un atklāts jaunais Satversmes tiesas darba gads. 2022. gadā aprit simts gadu kopš Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversmes) pieņemšanas un spēkā stāšanās. Iespēja atskatīties uz Satversmes piemērošanas jautājumiem, kā arī pārdomāt Latvijas Republikas neatkarības un Satversmes darbības atjaunošanu būtu simboliska iespēja svinēt to, ka Latvija ir brīva, neatkarīga, demokrātiska un tiesiska valsts.

Plkst. 12.00 notiks preses konference, kurā tiks prezentēts pārskats par Satversmes tiesas darbu 2021. gadā. Preses konferencē piedalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš un Sabiedrisko attiecību un protokola nodaļas vadītāja Dita Plepa.

Pārskats par Satversmes tiesas darbu 2021. gadā Satversmes tiesas mājaslapā tiks publicēts 3. februārī plkst. 12.00.

Ikviens interesents Satversmes tiesas svinīgo sēdi un preses konferenci varēs vērot tiešraidē Satversmes tiesas mājaslapā.

Satversmes tiesas svinīgās sēdes tiešraide būs redzama šeit:

Preses konferences tiešraide būs redzama šeit:

Svarīgi! Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē, aicinām pieteikties līdz 3. februārim (ieskaitot), rakstot e-pastu Zanda.Meinarte@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot +371 26393803.

Tradīcija jauno Satversmes tiesas darba gadu atklāt ar svinīgo sēdi aizsākta 2019. gada janvārī. Satversmes tiesas svinīgās tiesas sēdes uzdevums ir atskatīties uz iepriekšējā gadā Satversmes tiesā izskatītajām lietām un izcelt nolēmumos ietvertās atziņas, kuras ir būtiskas demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.

2019. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit:

2020. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit:

2021. gada svinīgās sēdes ieraksts pieejams šeit: