Satversmes tiesā viesojas delegācija no Turkmenistānas Republikas

03.04.2017.

Šodien, 3. aprīlī, Satversmes tiesā vizītē bija ieradusies delegācija no Turkmenistānas Republikas. Vizītes laikā delegācijas pārstāvji tikās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu un Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītāju Allu Spali. Viesi tika iepazīstināti ar Satversmes tiesas darbu un ar konstitucionālo kontroli saistītajām aktualitātēm Latvijā.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš, uzrunājot delegāciju, teica: “Esam gandarīti, ka mēs varam dalīties savās zināšanās ar Turkmenistānas Republikas kolēģiem, kuri šobrīd aktīvi strādā pie administratīvā procesa un ar to saistīto normatīvo aktu izstrādes. Svarīgi, ka reformu īstenošanas procesā ir iespēja izzināt citu valstu pieredzi un apsvērt, ko vērtīgu veiksmīgai reformas norisei ir iespējams aizgūt.”

Delegācijas sastāvā bija Turkmenistānas Republikas parlamenta deputāti, Ģenerālprokuratūras darbinieki, kā arī citu iestāžu pārstāvji, kuri piedalās administratīvā procesa regulējuma izveidē un ieviešanā. Vizīti organizē un finansē Vācijas Starptautiskās sadarbības aģentūra (“Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit” (GIZ)).

Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītāja A. Spale tiekas ar Turkmenistānas Republikas delegāciju Satversmes tiesā. Foto: K. Strazda.

Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītāja A. Spale tiekas ar Turkmenistānas Republikas delegāciju Satversmes tiesā. Foto: K. Strazda.